Makale Yazarlığı Neden Önemli?

Profesyonel olarak yazarlık yapan insanlar, online makale yazarlığı konusunda nötrdür. Yazarlar,  belirli bir zaman diliminde yaratıcılıklarını kullanarak, eserlerini oluştururlar. Makale yazarları ise sürekli üretip yazmak durumundadır. Ülkemizde yeni bir sektör sayılan internet içerik editörlüğü, bir çeşit özgün eserler üretme yeteneğidir.

Belki bir yazar 700 sayfalık bir kitabı 3 senede bitirebilir. Ancak bir makale yazarı için günlük yazma kapasitesi binlerce kelimeyle ifade edilebilir. Makale yazarlığı yapabilmek için belirli bir kelime hazinesi, bilgi birikimi ve sürekli kendini geliştirme özelliği olması şarttır. Bazı yazarların küçümsediği internet içerik üretimi ya da makale yazarlığı, sanıldığı kadar basit bir iş değildir.

Ezbere içerik üreten, hatta makale özgünleştirici araçlar kullanarak SEO konusunda öne çıkmaya çalışan kişilerin yaptığı iş makale yazarlığı değildir. Bu kişiler sadece kısa vadede başarılı sonuç alabilirler. Uzun vadede kaliteli ve özgün içeriklerle asla boy ölçüşemezler.

Makale yazarlığı Neden Gerekli?

Özgün makalelerin internet kullanıcısı için yararlı, okunaklı ve anlatım akışına uygun olması gerekmektedir. Bu özellikleri taşımayan makaleler işe yaramaz ve SEO açısından da önemli olmayan içerikler olacaktır.

Makale yazarlığı konusunda profesyonel olmak isteyenlerin temel amacının, bu bilgi kirliliği içindeki doğru ve özeli oluşturma heveslerinin olmasıdır. Sadece web sitesinin görünür olması için değil, kullanıcının da yarar sağlayabilmesi için üretmek istemesi gerekir. Ne kadar fazla makale yazılırsa, o kadar fazla üretim yapılır ve makale yazarı bilgi birikimini arttırarak ilerler.

Bilgi sonsuz olduğu için de, her zaman kalıcı ve özgün eserlerin ortaya çıkması mümkün olur. Makale ya da internet içerik editörü üreticisi, her zaman kendini geliştirmeye açık olmalı, eleştirileri de beğenileri de kendine katarak ilerlemelidir.

İyi bir makale neden önemli?

Web siteniz için kaliteli içerikler üretmek ve kullanıcılarının işine yarayacak bilgiler edinmek oldukça önemlidir. Bir internet kullanıcısı bebek yeleği yapılışı kelimesini arıyorsa, bebek yeleğinin nasıl yapıldığını merak ettiği için arıyordur. 

Yani siz,  içinde “bebek yeleği yapılışı” anahtar kelimesi geçen içerik oluşturduğunuzda, kullanıcılar muhtemelen size küfür edip siteden çıkacaktır. Bu da hemen çıkma oranını arttıracak, kısa bir süre sonra da ceza almanızı sağlayacaktır. Bizim amacımız, insanları aptal yerine koymadan, aradıkları bilgilerin karşılığını üretmektir. Bu yüzden bizim tarafımızdan üretilen içeriklerin, ucuz ve basit olması söz konusu değildir.

İyi bir makale yazarı, size sektörünüzle ilgili gelişmeleri takip etme konusunda destek olacağı gibi, başarılı bir içerik oluşturduğunuz için marka bilinirliği de sağlar. Bu yüzden seçiminiz, sitenizin kaderini etkileyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir